Türkçe Google Asistan için Beta kullanım kayıtları başladı

0
969

Google’ın sesli asistanı Google Asistan ülkemize yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Apple’ın sesli asistanı Siri’nin en büyük rakibi Google Asistan’ın kapalı Beta programı kayıtları başladı.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Google I/O etkinliğinde Google Asistan’ın Türkçe dil desteğine kavuşacağı resmen açıklanmıştı. Google’ın dijital asistanı adım adım ülkemizde yayınlanması bekleniyor. Google Asistan’ın Türkçe versiyonu için Beta kayıtları başladı.

Google, mail yoluyla kapalı Beta programına kayıt davetiyelerini mail yoluyla dağıtmaya başladı. Türkçe Google Asistan’ın Beta programı süresince kullanıcılarının geri bildirimleri alınacak ve büyük geliştirmeler yapılacak. Kapalı Beta’nın ardından herkesin katılabileceği test programı başlayacak ve sonrasında Türkçe Google Assitan herkesin kullanımına sunulacak. Dijital asistanların yerelleştirme desteğinin zayıf olmasından dolayı ülkemizde Google Asistan’a rakip olarak sadece Türkçe Siri bulunuyor. Türkçe Google Asistan, en geç 2018 sonunda yayına sunulacak. Google Asistan ile kullanıcılar gündelik işlerini Google’ın yapay zekâsına yaptırabiliyor, sorular sorabiliyor ve teknolojik aletleri kumanda edebiliyor. Google Asistan, yıl sonunda 80’den fazla ülkede ve 30’dan fazla dilde kullanılabilir hale gelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here