Pilinizin çabuk bitmesini engelleyecek yollar

0
1066

Android pilini tüketen birkaç şey var. Bunların bir kısmı sadece belli akıllı telefonlara özel değil aksine bütün cihazlarda bulunur. Eğer telefonunuzun pili daha günün yarısını göremeden bitmiş bir hale geliyorsa, bu yazı tam sizin için biçilmiş bir kaftan!

 

Parlaklık ayarlarını yapın

Cihazınızın pil ömrünü en fazla etkileyen şüphesiz ekran patlaklık ayarıdır! Bunda şaşılacak bir durum yok. Ekran ne kadar parlak ise o kadar şarzı yyior. Otomatik parlaklık biraz daha cazip; fakat, o da parlaklığı düzensizce ve sıkça değiştiriyor, ki bu da pili daha fazla tüketiyor. Parlaklığı gözünüze ne kadar rahat geliyorsa o dereceye getiripve gerektiğinde artırın. Parlaklıkla nasıl oynayabileceğinizi ve ne kadar büyük bir fark olduğunu görünce farkı hissedeceksiniz.

AndroidPIT-Display-Brightness

Gps ayarlarını yapın!

Sizin icin gece gündüz lokasyon raporlayıcının hiçbir faydası yok. Gün boyunca GPS’e ihtiyacınız yok! İş yerinizde ya da oturma odanızda rahatça kendinizi etiketleyebilirsiniz. GPS inizi kapamanız pilinizde çok büyük fark yaratmaktadır. Bununla birlikte Google Lokasyon Servisini kapamak da daha uzun süre dayanan bir pile sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamaları kısayola alın ve sadece ihtiyacınız olduğunda kullanın. 5 saniyenizi alacak bu uygulama pilinizin saatlerini götürmesin.

AndroidPIT-Location-Reporting

Hesapları senkronize etmeyin

Bütün hesapları aynı anda senkronize etmek piliniz için faciadır. Özellikle sizin 30 ya da daha fazla hesabınızın internete bağlı olarak okumayacağınız bütün güncellemeleri her saat alıyorsanız sizin için durum daha vahim. Hemen ayarlara gidin ve Gmail gibi anında ulaşmanız gerekecek uygulamalara izin verin. Twitter’dan her 15 dakikada uyarı almanız gerekiyor mu tabiki hayır diyeceksiniz? Google uygulamaları bu tür uyarıların ve eşitlemelerin anası. Bu yüzden sadece size lazım olanları ayarlayıp kaydedin.

 

Wi-Fi ayarlarını yapın

Kablosuz ağ olmadan biz ne olurduk? Belki pilimiz daha uzun süre giderdi o kadar! Fakat kimse Wi-Fi’yı bir iki saatlik extra uzun şarj için kesmeyecektir. Aksine, batarya yerine Wi-Fi yı seçeceklerdir. Gelişmiş Wi-Fi ayarlarına gidin ve zayıf bağlantıları engellemeyi seçin, bununla birlikte Wi-Fi bağlantınızı uyku sırasında da açık tutun. Bu sayede ekranınızı kapattığınızda sürekli bağlantı kopup durmayacaktır. Wi-Fi iyileştirme seçeneğiniz varsa onu da açın!

AndroidPIT-Advanced-Wi-Fi-Settings

Eski ve kullanılmayan uygulamaları kaldıırn

Açıkcası çoğu indirdiğimiz uygulamalar tamamen gereksiz ve işe yaramaz olabiliyor. Şimdi alın telefonu elinize ve kullanmadıklarınızın hepsini silin. İhtiyacınız olursa – ki olmayacak – tekrar yüklersiniz. Hatta şöyle söyliyeyim, yeni uygulamaların çoğunda batarya iyileştirici özellikleri de bulunuyor.

 

s3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here