Android Kullanıcılarının Şansına 5 Özel Android Uygulamaları

0
778

android-uygulama-yükleme

Bilindiği gibi mobil android sistemi şu anda dünyanın en popüleri. Geliştiriciler uygulamayı android için yayınlamadan önce appleın ios ekosistemi için uygulamaya hazırlıyorlar. Bunun önemli nedeni android işletim sistemine sahip telefonların çeşitli olması. Geliştiriciler uygulamayı ios ile başlasa da, bazıları android işletim sistemine özel uygulamalar hazırlamakta. Bu makalemizde androide özel olan en iyi 5 uygulamarı inceleyeceğiz.

1-Swiftkey
android işletim sisteminde mümkün ancak ios’la yapamayacağınız en önemli uygulamalardan biri de varsayılan klavyenin değiştirilebilmesi. Swiftkey, stock android klavyesi yerine kullanılabilen en iyi uygulamalardan biridir. Swiftkey uygulaması oldukça hızlı açılıp tepkisini veriyor(yani burya tıklayınız, bunu yapınız vb.) parmak kaydırma hareketi ile yazız yazma ve kullandığınız kelimleri öğrenen bir kelime tahmin uygulamasıdır. Ayrıca fazladan dil özelliği şeceneği var. Tüm ayarlar ve kelime tahminlerini yapabiliyor.

2-Tasker
Tasker, pek çok yararlı özelliğe sahip. Tasker, çeşitli uyarıcılar belirlenerek bazı görevlerin otomatik oalrak başlatabiliyor. Örnek olarak kulaklığı taktıgınızda müzik çaların otomatik olarak başlamasını, akşamları otomatik telefonun kapanmasını veya iş yerlerinde telefonun sessiz moda geçmesi gibi özellikler. Uygulama rootsuz telefonlarda rahatlıkla kullanılabilir ama daha çok tetikleyici seçeneğine sahip olmanız için telefonun rootlu olması her zaman daha iyidir.

3-ES Dosya Yöneticisi
Android ekosistemi, telefonlardaki dosyalara erişimi sağlıyor. Bunun için en iyi uygulama ise es dosya yöneticidir. Bu uygulama, dosya ile klasör arasında geçiş yapabilceğiniz ve kopyala-yapıştır-sil gibi işlemleri kolayca yapmanızı da sağlar. Es dosya yöneticisi markettikei en iyi yöneticilerden biri. Ayrıca bulut değolama desteği, uygulama yöneticisi ve root dosya yöneticisi gibi başka özellikleri de içinde barındıran bir uygalama.

4- Friday: Automated Journal
Bu uyguluma yaptığınız her şeyi kaydeden bir kişisel asistan uygulmasıdır. Bu uygulama arka planda çalışmakta ve bulunduğunuz yeri, dinlediğiniz müzüikleri, bağlantı kurudğunuz kişileri ve paylaştıklarınızı bile kaydediyor(bi nevi mobil keylogger ama iyi yönden) Böylelikle zamanda geriye gidip, o anda neler yaptığınızı görebiliyorsunuz. Kaba tabirle uygulama hayatınızı arama motoru olarak size hizmet vermekte.

5- Airdroid
Bu uygulama android cihazları kontrol eden uzak masaüstü bağlantısı uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Airdroid ie kablosuz bir şekilde masaüstünden mesaj göderebilme ve telefonun kaybolması gibi durumlarda bilgilerinizin başkasının eline geçmesini engellemek için telefondaki tüm verileri silebilirsiniz. Benim kendi düşüncem ise bu uygulamanın çok işe yarayacığı konusunda

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here