Android ile Araba’da Otomatik Pilot Teknolojisi

0
759

Günümüz teknoloji dünyasında, elektronik cihazlar arasında haberleşme çok daha kolay hale geldi. Hangi cihaz olursa olsun bu cihazların(telefon, table, bilgisayar vs.) birbiri ile senkronizasyonda olduğunda hayatımıza yep yeni deneyimler sağlayabiliyor. Bu senkronizasyona katılmak isteyenlerin başında ise kuşkusuz arabalar geliyor.

Bugün açık kaynak kodlu android ise dünyanın açık ara en büyük platformlarından birisi konumdadır. Google Açık Otomotiv Alliance(OAA), yeni bir yaklaşım ile Audi, GM, Honda, Hyundai, Nvidia ile birlikte çalışmaya başladı.

Android tabanlı Araba ile Otomatik Pilot Keyfi

Günümünde zaten milyonlar insan bu mobil cihazları arabalarında kullanıyor ama hala bir sürüş için kullanılmış değil. Telefondaki uygulama bildirimlerini, müzikleri oynatmayı araba içerisindeki cihazdan yapma imkanı harika olmazmıydı? Bu ortak giriş ile android cihazlar ile araba arasındaki entegrasyonu herkes için daha güvenli ve daha kolay hale getiriliyor. Otomatik pilot özelliğinide unutmamak gerekir.

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz arabalardaki otomatik pilot özellliğine bir çok kez rastlamıştırız. Bu teknoloji bu girişler sayesinde hiç uzakta görünmüyor değil mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here